- Aktuality -

Co bude...

Memoriál Vojty Romaniuka se z důvodu současného opatření vlády a šíření covidu-19 ruší. Akce se přesouvá na jiný příznivější termín.


Nabídka tréninků mládeže i dospělých pro rok 2021/22 naleznete v sekci TRÉNINKY

Přihlašujte se na závody podzimní části sezóny 2021přes Privátní zónu 

Co bylo...

Úspěch štafety H18 na Českém poháru štafet - bronz!

Minulý víkend 25.-26.9. čekal na orientační běžce náročný program.  Závodníci absolvovali celkem tři závody - sprint Žebříčku A a dva závody Českého poháru štafet.

 V sobotu dopoledne byl připraven sprint oddílem OK Slavia Hradec Králové. Ten se nejvíce vydařil Fílovi Mairichovi v kategorii H16A, skončil na 9. místě. 

 Ješte ten den odpoledne se konal jeden ze dvou závodů Českého poháru štafet pořádaný oddílem Sportcentrum Jičín v Dolní Olešnici. Závod se běžel v rovinatější části lesa a nejlépe ho z JJN zvládla štafeta H18 ve složení Fíla Mairich, Oliver Habán a Lukáš Vitebský, která přiběhla na 10. místě. 

V neděli se závod přesunul do kopcovatější části lesa s kamenitou podložkou. Celý závod byl napínavý až do úplného konce. Po velmi dobrém výkonu mladších dorostenců Olivera Habána a Fíly Mairicha se štafeta pohybovala kolem 10. místa, ale po skvěle zaběhnutém posledním úseku si zásluhou Lukáše Vitebského štafeta doběhla pro 3. místo!

Fotogalerie ze závodů od Vojty Řehoře: https://www.zonerama.com/alikos159/Album/7676274


Team Jizerky na Mistrovství ČR na klasické trati!

O víkendu 18.-19.9. se konal jeden z vrcholů podzimní sezóny a to MČR na klasické trati, který si pro nás připravili pořadatelé z oddílu OK Kamenice.

V sobotu se běžela kvalifikace, kde z každého dorosteneckého rozběhu postupovalo 6 běžců a juniorského rozběhu 9 závodníků. V závodě si doběhl pro postup do finále A v kategorii H16 Oliver Habán, v H18 Lukáš Vitebský a Matěj Tkáč.

Nedělní finále bylo oproti kvalifikaci kopcovitější. V mistrovských kategoriích se dařilo v H16A Oliverovi Habánovi, který obsadil 11. místo a zajistil si tak licenci A na sezónu 2022. V H18A obsadil skvělé 6. místo Lukáš Vitebský a Matěj Tkáč si doběhl pro také moc pěkné 9. místo. Za zmínku stojí 2. místo Soni Pesničákové ve finále B kategorii D18, která si tímto vyběhla licenci A.Výsledky:

H16A: 11. Oliver Habán                                                                                      H18A: 6. Lukáš Vitebský, 9. Matěj Tkáč                                                          D18B: 2. Soňa Pesničáková                                                                                      D20B: 5. Adéla Rýdlová, 10. Marie Podrábská                                               H16B: 5. Fíla Mairich

Foto: Vojta Řehoř  Fotogalerie: 


Rozbíhá se podzimní žebříček Ještědské oblasti

O vkendu 11.-12. 9. pořadatelé oddílů Doksy (DOK) a Slavie Liberec připravili v terénech Starých Splavů a Janova Dolu dvě krátké tratě a klasickou trať. 

Výsledky:         sobota dop. KT    sobota odp.KT      neděle  klasika


Podzimní sezóna začíná. O víkendu 4.-5. září nám zacinkalo 5 medailí!

4.-5. 9. 2021 připravili pořadatelé SK Prostějov klasiku a krátkou trať závodů nejvyšší  republikové soutěže dorostu Žebříčku A v lesním komplexu poblíž obce Kladky v sobotním a "Ledkové huti" u Valchova nedělním závodě. Klasiku výborně zvládli Áďa Skácelová  2. místo a v kat H18 Lukáš Vitebský druhý a Matěj Tkáč třetí.  V nedělním mapově těžším závodě si doběhli  Lukáš pro stříbro a Matěj pro zlato! Gratulujeme!!

(Foto: Petr Kadeřávek, Jan Honkyš) 


Soustředění žáků a Pěkné prázdniny v Českém Ráji 2021

Na konci srpna skupina žáků zamířila do Českého Ráje do penzionu Pod Hlavaticí. Pěti tréninky zdokonalila své navigační techniky a svůj pobyt zakončila tří etapovým závodem "PéPéček". Svoji dobrou  "fazošku" na podzimní vrchol sezóny  ukázal Matěj Tkáč skvělým výsledkem v kategorii H18 - vítězstvím všech tří etap!


5-denní  Nový Bor Bohemia Orienteering

20.-26-7. 2021 se skupina žáku vydala na tréninkový kemp do Nového Boru. Závěr týdenního pobytu naši mlaďoši porovnali síly s ostatními na 5 etapových závodech v  nádherných ale těžkých terénech Lužických hor. Výborný výsledek a to 2. místo podala Eva Nožičková v kategorii D14B


Stacionární kemp ve Švédsku

10.-19.7. 2021 absolvovala skupina našich nadějných dorostenců STK pořádných ČSOS ve Švédsku. 11 náročných tréninků s rozborem reprezentanta ČR Tomášem Křivdy napomáhají zdokonalovat navigační techniky v těžkých terénech poblíž Stockholmu.1. + 2. ŽA Český pohár sprint, KT (Jihlava, Čeřínek)

První dva závody Českého poháru (sprint a krátká trať) v Jihlavě a na Čeřínku jsou za námi a my slavíme nedělní skvělé 2. místo Lukáše Vitebského v H18!

Výsledky    sobota sprint           neděle KT

Projekt činnosti mládeže je podpořen z rozpočtu: