Memoriál Vojty Romaniuka se z důvodu současného opatření vlády a šíření covidu-19 ruší. Akce se přesouvá na jiný příznivější termín.

Nabídka tréninků mládeže i dospělých pro rok 2021/22 naleznete v sekci TRÉNINKY

Přihlašujte se na závody podzimní části sezóny 2021přes Privátní zónu

Co bylo...

Úspěch štafety H18 na Českém poháru štafet - bronz!

Minulý víkend 25.-26.9. čekal na orientační běžce náročný program.  Závodníci absolvovali celkem tři závody - sprint Žebříčku A a dva závody Českého poháru štafet.

V sobotu dopoledne byl připraven sprint oddílem OK Slavia Hradec Králové. Ten se nejvíce vydařil Fílovi Mairichovi v kategorii H16A, skončil na 9. místě.

Ješte ten den odpoledne se konal jeden ze dvou závodů Českého poháru štafet pořádaný oddílem Sportcentrum Jičín v Dolní Olešnici. Závod se běžel v rovinatější části lesa a nejlépe ho z JJN zvládla štafeta H18 ve složení Fíla Mairich, Oliver Habán a Lukáš Vitebský, která přiběhla na 10. místě.

V neděli se závod přesunul do kopcovatější části lesa s kamenitou podložkou. Celý závod byl napínavý až do úplného konce. Po velmi dobrém výkonu mladších dorostenců Olivera Habána a Fíly Mairicha se štafeta pohybovala kolem 10. místa, ale po skvěle zaběhnutém posledním úseku si zásluhou Lukáše Vitebského štafeta doběhla pro 3. místo!

Team Jizerky na Mistrovství ČR na klasické trati!

O víkendu 18.-19.9. se konal jeden z vrcholů podzimní sezóny a to MČR na klasické trati, který si pro nás připravili pořadatelé z oddílu OK Kamenice.

V sobotu se běžela kvalifikace, kde z každého dorosteneckého rozběhu postupovalo 6 běžců a juniorského rozběhu 9 závodníků. V závodě si doběhl pro postup do finále A v kategorii H16 Oliver Habán, v H18 Lukáš Vitebský a Matěj Tkáč.

Nedělní finále bylo oproti kvalifikaci kopcovitější. V mistrovských kategoriích se dařilo v H16A Oliverovi Habánovi, který obsadil 11. místo a zajistil si tak licenci A na sezónu 2022. V H18A obsadil skvělé 6. místo Lukáš Vitebský a Matěj Tkáč si doběhl pro také moc pěkné 9. místo. Za zmínku stojí 2. místo Soni Pesničákové ve finále B kategorii D18, která si tímto vyběhla licenci A.Výsledky:

H16A: 11. Oliver Habán                                                                                      H18A: 6. Lukáš Vitebský, 9. Matěj Tkáč                                                          D18B: 2. Soňa Pesničáková                                                                                      D20B: 5. Adéla Rýdlová, 10. Marie Podrábská                                               H16B: 5. Fíla Mairich

Rozbíhá se podzimní žebříček Ještědské oblasti

O vkendu 11.-12. 9. pořadatelé oddílů Doksy (DOK) a Slavie Liberec připravili v terénech Starých Splavů a Janova Dolu dvě krátké tratě a klasickou trať.

Výsledky:         sobota dop. KT    sobota odp.KT      neděle  klasika

Podzimní sezóna začíná. O víkendu 4.-5. září nám zacinkalo 5 medailí!

4.-5. 9. 2021 připravili pořadatelé SK Prostějov klasiku a krátkou trať závodů nejvyšší  republikové soutěže dorostu Žebříčku A v lesním komplexu poblíž obce Kladky v sobotním a "Ledkové huti" u Valchova nedělním závodě. Klasiku výborně zvládli Áďa Skácelová  2. místo a v kat H18 Lukáš Vitebský druhý a Matěj Tkáč třetí.  V nedělním mapově těžším závodě si doběhli  Lukáš pro stříbro a Matěj pro zlato! Gratulujeme!!

(Foto: Petr Kadeřávek, Jan Honkyš)

Soustředění žáků a Pěkné prázdniny v Českém Ráji 2021

Na konci srpna skupina žáků zamířila do Českého Ráje do penzionu Pod Hlavaticí. Pěti tréninky zdokonalila své navigační techniky a svůj pobyt zakončila tří etapovým závodem "PéPéček". Svoji dobrou  "fazošku" na podzimní vrchol sezóny  ukázal Matěj Tkáč skvělým výsledkem v kategorii H18 - vítězstvím všech tří etap!

5-denní  Nový Bor Bohemia Orienteering

20.-26-7. 2021 se skupina žáku vydala na tréninkový kemp do Nového Boru. Závěr týdenního pobytu naši mlaďoši porovnali síly s ostatními na 5 etapových závodech v  nádherných ale těžkých terénech Lužických hor. Výborný výsledek a to 2. místo podala Eva Nožičková v kategorii D14B

Stacionární kemp ve Švédsku

10.-19.7. 2021 absolvovala skupina našich nadějných dorostenců STK pořádných ČSOS ve Švédsku. 11 náročných tréninků s rozborem reprezentanta ČR Tomášem Křivdy napomáhají zdokonalovat navigační techniky v těžkých terénech poblíž Stockholmu.

1. + 2. ŽA Český pohár sprint, KT (Jihlava, Čeřínek)

První dva závody Českého poháru (sprint a krátká trať) v Jihlavě a na Čeřínku jsou za námi a my slavíme nedělní skvělé 2. místo Lukáše Vitebského v H18!