- Aktuality -

Co bude...

16.-17.9. MČR v KT  Samotín


23.-24.9. ŽA ČP Štafet  Vranov (Brno)Co bylo...

Matěj má zlato!!   (9.-10.9. 2023 ŽA Hradec Králové)

Minulý víkend se konaly závody Žebříčku A u Hradce Králové, kde se z našich závodníků dařilo nejvíce Matějovi Tkáčovi. V neděli na klasické trati si doběhl pro 1. místo! Gratulujeme!  O následujícím víkendu budeme všem našim závodníkům držet palce na MČR na krátké trati!  


MČR v nočním OB

15.4.2023 

Na Mistrovství ČR v nočním orientačním běhu 15.4.2023, které pořádal oddíl SKOB Slaný, získal ze závodníků Teamu Jizerky titul mistra republiky Štěpán Dlabaja, který vyhrál kategorii H35!  Gratulujeme!

 Výsledky: 

 D16: 57. Klára Cicvárková 

D18: 43. Adéla Podoubská 

D20: 11. Soňa Pesničáková, 22. Adéla Skácelová 

D55: 3. Magda Rýdlová  

H18: 13. Filip Mairich, 15. Oliver Habán 

H20: 10. Matěj Tkáč, 12. Lukáš Vitebský, 18. Jan Pokorný, 27. Matěj Marek 

H35: Štěpán Dlabaja

H40: 4. Michal Pražák


Velikonoční soustředění Ejpovice

6.-9.4.2023

Již druhá velká oddílová akce proběhla 6.-9.4. v Ejpovicích v rámci Velikonočního soustředění a to v počtu nněco málo přes 80 našich členů a příznivců OB.  Osm tréninků zdokonalilo mapově naše běžce ´ve všech věkových kategoriích od malých žáčků až po veterány rodiče. 

Samozřejmě nechyběla kultura a tak se všichni mohli těšit na oddílový sobotní galavečer s vyhlášením nejlepších sportovců oddílu za rok 2022. 

Tímto děkujeme v Ejpovicích kempu, mateřské školce, restauraci a sokolovně, jež nám poskytli ochotně super zázemí!Další bronz na Mistrovství Evropy dorostu! 

V sobotu 4.2.2023 bylo Mistrovství Evropy dorostu v LOB (lyžařském orientačním běhu) v Lotyšsku zakončeno štafetovým závodem. Filip Mairich (Team Jizerky) si společně s Janem Zurynkem (TJN) a Davidem Ellederem (VSP) dojeli pro 3. místo! Moc gratulujeme ! 


Filip Mairich 3. na Mistrovství Evropy!  

Od úterý 31.1. se v Lotyšsku koná Mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu (LOB). Filip Mairich, závodník oddílu Team Jizerky, už od začátku šampionátu obsadil krásné 5. a 10. místo ve sprintu a na middlu. Dnes to dokonce zacinkalo v závodě s hromadným startem si dojel pro bronzovou medaili! Gratulujeme a drží palce do zbylých závodů! Více informací o závodech najdete zde 


Rok 2022

Vrchol sezóny: MČR na klasice                                   

Matěj si doběhl pro bronz!          

O víkendu 17.-18.9. nám pořadatelé oddílu Ok Jiskra Nový Bor připravili náročné tratě semifinále (sobota) a finále (neděle)  MČR v klasice v prostoru oblasti Slavíčku a Tisového vrchu s terénem kopcovitým, členitý, plný kamenů a srázů i vysokých skalních bloků. Rychlé přeběhy borovicovým lesem  střídaly mapově velmi  těžké pasáže strmých skalnatých srázů, což u závodníků prověřilo nejen fyzickou ale zejména mapovou přípravu na tento závod.

V sobotu se běželo semifinále, z našich postoupili  do nedělního finále : v kategorii H16 Fíla Mairich a Oliver Habán, v H18 Matěj Tkáč, H20 Lukáš Vitebský a v D18 Áďa Skácelová. Bomba!

V neděli finále postavil  Petr Karvánek  ve třech "skalních městech"  tratě hodné MS. Po velmi napínavém závěru náročného závodu si Matěj  doběhl pro bronzovou  medaili!! První se umístíl Jan Strýček z brněnského klubu (PBM) a Dan Bolehovský z USK.  Lukáše  chyba na čtvrté kontrole odsunula z medailových pozic na šesté místo.  Fíla skončil osmý, Oliver osadil 14. a Áďa 17. místo.          Výsledky


Tréninkový tábor pro žactvo a PéPéčka  v Českém Ráji

Na konci prázdnin se tým žáčků vydal na tréninkový tábor s centrem ve  Vyskeři a absolvovali  šest mapových tréninků své trénování zakončili tří etapovým závodem "Pěkné prázdniny v Českém Ráji" Nejlepších výsledků po součtu všech etap dosáhla v kategorii D10L Bětka Hájková 2. místo, H18 Matěj Tkáč 2. místo ,Áďa Skácelová v D18  3. místo a Eva Nožičkou svou kategorii D14 vyhrála.


Trénink camp ve Švédsku a O-ringen

Lukáš v H20 zvitězil, Matěj v elitě devátý!

Naše výprava složená převážně z našich mladých závodníků se vydala do Švédska již 16.7. a to do Ärly - zázemí spřáteleného klubu. Tam proběhla příprava terénech typicky Švédských - bažinkách plných kupek vymodelovaných ustupujícím ledovcem skandinávského štítu.

25.7. -30.8. se konal ve Švédsku O-Ringen, největší vícedenní závod na světě. V 5 etapách se utkalo více než 17 tisíc závodníků v nejrůznějších kategoriích v typicky Švédských terénech okolí Uppsaly. Náš 40 členný tým spřátelený s oddíly Šumperka, Olomouce, Liberce, Turnova bojoval i o posty nejvyšší  - Lukáš Vitebský ve své kategorii H20 nedal svým soupeřům šanci a zvítězil. Vynikajího výsledku dosáhl v elitní kategorii H18E Matěj Tkáč, který vynikajícím výkonem v poslední etapě stáhl své umístění na deváté místo.


🥈Stříbro na MČR ve sprintu!

V sobotu 14.5. se konalo Mistrovství ČR ve sprintu v pražských Stodůlkách. Pořádajícím oddílem byla Kotlářka Praha.

Stříbro zacinkalo Filipovi Mairichovi, který skončil na 🥈 druhém místě v kategorii H16 pouze jednu vteřinu za prvním! 🤩 Tleskáme a moc gratulujeme! 👏

V neděli 15.5. bylo na programu Mistrovství ČR ve sprintových štafetách. Oddíl Team Jizerky postavil dvě dorostenecké štafety. Štafeta JJN1 ve složení Adéla Skácelová, Filip Mairich, Matěj Tkáč a Soňa Pesničáková se umístila na moc pěkném 8. místě. 👍 Štafeta JJN2, postavená z mladších závodníků, bojovala ve složení - Kateřina Skácelová, Jan Pokorný, Oliver Habán a Nella Pražáková.

Výsledky z MČR ve sprintu:

H16: 2. Filip Mairich, 17. Oliver Habán;

H18: 14. Matěj Tkáč, 61. Jan Pokorný;

H20: 16. Lukáš Vitebský;

D18: 37. Soňa Pesničáková, 40. Adéla Skácelová.17.5. Přebor škol krajské finále Turnov

V úterý 17.5. pro školy Libereckého kraje turnovský oddíl uspořádal přebor škol v OB, Za Jablonecké školy byl vypraven autobus žáků a dorostu s 45 závodníky, Velmi dobře si vedli Fíla Mairich 2. místo HS, Kuba Starý 3. místo DH3 a na příčku první dosáhla Vendulka Dostrašilová v kat D5. V kategorii DH5 zvítězila jablonecká ZŠ Arbesova


7.-8.5.  oblastní žebříčky

proběhly v Liberci a Dubicích u České Lípy tři  závody  Ještědské oblasti, které se započítají do Žebříčku Ještědské oblasti

Průběžné pořadí


30.4.-1.5. Saxbo 2022 

o prvním májovém víkendu připravili pořadatelé CHA závody klasiky Ještědské oblasti v Chrastavě a německé Jonsdorfu . 

z našich nejlepších sobota: D10L 3. Hájková, 1. Skácelová, D21K Rýdlová M., H10L 1. Starý, H16 2. Habán, 3. Mairich, H18 1. Tkáíč, 

Neděle : D12 3. Jiráková, D14 2. Nožičková, D18 2. Skácelová


23.-24.4. ŽA  sprint, ČPŠ Nové Město na Moravě

Úspěšné štafety kategorie H18 v Novém Městě na Moravě !

 O víkendu 23. - 24.4. se konal trojzávod v Novém Městě na Moravě. Závodníci měli velice nabitý program, neboť v sobotu na ně čekaly hned dva závody. 

Dopoledne si pořadatelé oddílu SK Orientační sporty Nové Město na Moravě připravili náročný sprint v areálu nemocnice. Se sprintem se nejlépe popral Matěj Tkáč, který skončil na krásném 10. místě. 

 Odpoledne se závod přesunul do lesa v okolí lyžařského areálu Nového Města na Moravě, kde se konal Český pohár štafet pořádaný oddílem OK Lokomotiva Pardubice. Nejlépe se umístila na 5. místě štafeta H18 štafeta ve složení Filip Mairich, Honza Pokorný a Matěj Tkáč. 

 Druhý den se běžel opět Český pohár štafet ve stejných prostorách jako v den první. Zde si po napínavém finiši doběhla štafeta H18 ve složení Filip Mairich, Oliver Habán a Matěj Tkáč pro úžasné 3. místo.

Fotky


13.-16.4 Soustředění Nový Bor 

Od středy do soboty jsme strávili předvelikonoční čas v Novoborské škole a trénovali v blízkých terénech Nového Boru a Sosnové. Absolvovali jsme 7 tréninků (jako okruhy, liniovky, štafety ) s našimi nejmladšími žáky kat. DH10 - 14. Fotky


CEYOC 2022 1.-3.4.2022

Naše výprava, která se zúčastnila Středoevropského poháru dorostu (CEYOC) v Polsku, je od neděle zpět. Jste zvědaví, jak se jim dařilo na sobotní krátké trati 🏃‍♀️ a nedělních štafetách 🏃🏃🏃? Nutno zmínit, že podmínky připomínaly spíše lyžařskou sezónu ❄️🤯.

Běžci Teamu Jizerky byli nasazeni do 🏃🏃🏃 štafet společně s dalšími závodníky Ještědské oblasti. Nejlépe se dařilo štafetě M18, ve které běžel Matěj Tkáč (společně s Jakubem Peterkou LLI a Štěpánem Waldhauserem TUR). Matěj vytáhl štafetu na posledním úseku na 2. místo!

Výborně se dařilo i štafetě M16 , kde finišoval Filip Mairich (+ Prokop Tomášek TUR, Kryštof Patka BOR), a štafetě W18, kterou rozbíhala Soňa Pesničákova (Kristýna Matyášová CHA, Michaela Novotná TUR), obě štafety se umístily na 4 místě.

Druhá štafeta W18, ve které běžela Adéla Skácelová (společně s Juditou Mellanovou TUR a Štěpánkou Hudskou TUR) doběhla na 6. místě.

Výsledky ze sobotní krátké tratě byly následující:

W18 - Soňa Pesničákova 9.místo,

W18 - Adéla Skácelová 14.místo,

M16 - Filip Mairich 11.místo,

M18 - Matěj Tkáč 9.míst.

Blahopřejeme k výborným výsledkům 👏👏👏   WEB závodu


Druhé přípravné a třetí soustředění v roce 2022 - v Hradci Králové

25.-27.3. proběhlo po Vracově druhé přípravné soustředění na Stříbrňáku v Hradci Králové. Šest tréninků nastartovalo mapovou sezónu našim borcům z řad dorostu a starších žáků.


Mistrovství Evropy v LOB - Fíla Mairich si veze čtvrté a sedmé místo!

Z Mistrovství Evropy dorostu v lyžařském orientačním běhu 2022 si Filip Mairich odvezl výborný výsledek v podobě 7. místa ze závodu s hromadným startem a 4. místa ze štafetového závodu, které vybojoval společně se závodníky Svobodou (VPM) a Ellederem (VSP).Gratulujeme!  


Sezóna 2022 začíná..... 

12.3. se uskutečnily ve Skokovech první závody naší oblasti  Jarní skály

        Výsledky zde


2021

Úspěch štafety H18 na Českém poháru štafet - bronz!

Minulý víkend 25.-26.9. čekal na orientační běžce náročný program.  Závodníci absolvovali celkem tři závody - sprint Žebříčku A a dva závody Českého poháru štafet.

 V sobotu dopoledne byl připraven sprint oddílem OK Slavia Hradec Králové. Ten se nejvíce vydařil Fílovi Mairichovi v kategorii H16A, skončil na 9. místě. 

 Ješte ten den odpoledne se konal jeden ze dvou závodů Českého poháru štafet pořádaný oddílem Sportcentrum Jičín v Dolní Olešnici. Závod se běžel v rovinatější části lesa a nejlépe ho z JJN zvládla štafeta H18 ve složení Fíla Mairich, Oliver Habán a Lukáš Vitebský, která přiběhla na 10. místě. 

V neděli se závod přesunul do kopcovatější části lesa s kamenitou podložkou. Celý závod byl napínavý až do úplného konce. Po velmi dobrém výkonu mladších dorostenců Olivera Habána a Fíly Mairicha se štafeta pohybovala kolem 10. místa, ale po skvěle zaběhnutém posledním úseku si zásluhou Lukáše Vitebského štafeta doběhla pro 3. místo!

Fotogalerie ze závodů od Vojty Řehoře: https://www.zonerama.com/alikos159/Album/7676274


Team Jizerky na Mistrovství ČR na klasické trati!

O víkendu 18.-19.9. se konal jeden z vrcholů podzimní sezóny a to MČR na klasické trati, který si pro nás připravili pořadatelé z oddílu OK Kamenice.

V sobotu se běžela kvalifikace, kde z každého dorosteneckého rozběhu postupovalo 6 běžců a juniorského rozběhu 9 závodníků. V závodě si doběhl pro postup do finále A v kategorii H16 Oliver Habán, v H18 Lukáš Vitebský a Matěj Tkáč.

Nedělní finále bylo oproti kvalifikaci kopcovitější. V mistrovských kategoriích se dařilo v H16A Oliverovi Habánovi, který obsadil 11. místo a zajistil si tak licenci A na sezónu 2022. V H18A obsadil skvělé 6. místo Lukáš Vitebský a Matěj Tkáč si doběhl pro také moc pěkné 9. místo. Za zmínku stojí 2. místo Soni Pesničákové ve finále B kategorii D18, která si tímto vyběhla licenci A.Výsledky:

H16A: 11. Oliver Habán                                                                                      H18A: 6. Lukáš Vitebský, 9. Matěj Tkáč                                                          D18B: 2. Soňa Pesničáková                                                                                      D20B: 5. Adéla Rýdlová, 10. Marie Podrábská                                               H16B: 5. Fíla Mairich

Foto: Vojta Řehoř  Fotogalerie: 


Rozbíhá se podzimní žebříček Ještědské oblasti

O vkendu 11.-12. 9. pořadatelé oddílů Doksy (DOK) a Slavie Liberec připravili v terénech Starých Splavů a Janova Dolu dvě krátké tratě a klasickou trať. 

Výsledky:         sobota dop. KT    sobota odp.KT      neděle  klasika


Podzimní sezóna začíná. O víkendu 4.-5. září nám zacinkalo 5 medailí!

4.-5. 9. 2021 připravili pořadatelé SK Prostějov klasiku a krátkou trať závodů nejvyšší  republikové soutěže dorostu Žebříčku A v lesním komplexu poblíž obce Kladky v sobotním a "Ledkové huti" u Valchova nedělním závodě. Klasiku výborně zvládli Áďa Skácelová  2. místo a v kat H18 Lukáš Vitebský druhý a Matěj Tkáč třetí.  V nedělním mapově těžším závodě si doběhli  Lukáš pro stříbro a Matěj pro zlato! Gratulujeme!!

(Foto: Petr Kadeřávek, Jan Honkyš) 


Soustředění žáků a Pěkné prázdniny v Českém Ráji 2021

Na konci srpna skupina žáků zamířila do Českého Ráje do penzionu Pod Hlavaticí. Pěti tréninky zdokonalila své navigační techniky a svůj pobyt zakončila tří etapovým závodem "PéPéček". Svoji dobrou  "fazošku" na podzimní vrchol sezóny  ukázal Matěj Tkáč skvělým výsledkem v kategorii H18 - vítězstvím všech tří etap!


5-denní  Nový Bor Bohemia Orienteering

20.-26-7. 2021 se skupina žáku vydala na tréninkový kemp do Nového Boru. Závěr týdenního pobytu naši mlaďoši porovnali síly s ostatními na 5 etapových závodech v  nádherných ale těžkých terénech Lužických hor. Výborný výsledek a to 2. místo podala Eva Nožičková v kategorii D14B


Stacionární kemp ve Švédsku

10.-19.7. 2021 absolvovala skupina našich nadějných dorostenců STK pořádných ČSOS ve Švédsku. 11 náročných tréninků s rozborem reprezentanta ČR Tomášem Křivdy napomáhají zdokonalovat navigační techniky v těžkých terénech poblíž Stockholmu.1. + 2. ŽA Český pohár sprint, KT (Jihlava, Čeřínek)

První dva závody Českého poháru (sprint a krátká trať) v Jihlavě a na Čeřínku jsou za námi a my slavíme nedělní skvělé 2. místo Lukáše Vitebského v H18!

Výsledky    sobota sprint           neděle KT

Termínovka 2023

Jěštědská oblast - žebříček (ŽJO)

Žebříček B Čechy (ŽB - Čechy)

Český pohár (ČP), Žebříček A (ŽA)

Český pohár štafet (ČPŠ)


Projekt činnosti mládeže je podpořen z rozpočtu: